Pomysły na prezent dla miłośnika kawy

Naukowcy od dziesięcioleci spierają się o korzyści i szkody płynące z picia kawy, a także o możliwości zastąpienia jej czymś innym. Ale prawdziwy kawosz nie potrzebuje dowodów na potwierdzenie jej zalet, on po prostu lubi kawę. Dla takiej osoby łatwo jest wybrać oryginalny prezent, który można zrobić własnoręcznie lub pójść do sklepu z prezentami i kupić.

Co kupić kawoszowi na prezent?

Kawa to najlepszy prezent dla miłośników wydobywania z ziaren głębokiego aromatu. Najlepiej jest znać preferencje danej osoby, ale jeśli nie wiesz, naturalne ziarna kawy nie pozostawi prawdziwego fana tego pachnącego napoju obojętnym. Lepiej jest kupić kawę paczkowaną niż sypaną, ponieważ masz większą szansę na otrzymanie wysokiej jakości, aromatycznego napoju. Zwróć uwagę na producenta kawy i upewnij się, że wiesz, kto to jest i co jest napisane na etykiecie.

Możesz uzupełnić prezent dla kawosza (https://www.bee.pl/t/kawa-na-swieta) o produkty towarzyszące, które dobrze pasują do napoju, takie jak czekolada, koniak, słodycze lub cygara, jeśli dana osoba jest palaczem. Ekspres do kawy jest drogim i cennym prezentem dla miłośnika kawy. Ze względu na wysoki koszt jest często dawany jako prezent na rocznice lub od kilku osób.

Dobrą alternatywą dla ekspresu do kawy może być własnoręcznie przyrządzony napar. Nie na darmo w wielu kawiarniach kawa orientalna jest najpopularniejszym napojem wśród zwiedzających. Do tego prezentu można dodać elegancką tacę, łyżeczki do kawy lub zestaw do kawy.

Oryginalne prezenty to drzewka kawowe, zegary ścienne ozdobione ziarnami kawy, figurki i wiele innych przedmiotów z kawowymi nutami. Popularny jest również podgrzewacz USB, dzięki któremu kawosz może przez długi czas siedzieć przy komputerze i cieszyć się gorącym napojem z tonikiem.

I co najważniejsze, pamiętaj, że każdy prezent jest wartościowy tylko wtedy, gdy jest podarowany od serca.

Niedrogie prezenty dla kawoszy

  • Ręcznie robione prezenty. Ziarna kawy można wykorzystać do ozdobienia podstawek pod kubki, ramki na zdjęcia, wazonu. Jeśli umiesz robić na drutach, zrobienie mini ocieplacza na kubek zajmie Ci 5 minut. Resztki zaparzonej kawy mogą być również idealne do wykonania domowego peelingu.
  • Kubki do kawy. Dostępny jako gotowy produkt lub jako specjalny projekt z Twoim zdjęciem, lub napisem.
  • Zestawy przypraw do kawy (cynamon, kardamon, goździki, imbir). Można zrobić własny lub kupić gotowy zestaw.

Bourbon Santos – najlepsza brazylijska kawa

Brazylia jest niekwestionowanym liderem w produkcji kawy, nic więc dziwnego, że najpopularniejsza odmiana kawy na świecie jest produkowana właśnie w tym kraju. Powstaje z najwyższej jakości ziaren Arabiki, ma bardzo łagodny i zrównoważony smak, jednym słowem jest to odmiana referencyjna na każdą okazję.